حُرمت شکنی در حریم عشق...

- حرکت بى سابقه در طول تاریخ:
بامداد است؛ هنگام اذان صبح. همه جا تاریک است. انگار تمام تاریکى تاریخ یکجا جمع شده، انگار شب نمى‏خواهد چنبره‏اش را از روى زمین جمع کند. ولوله‏اى شهر را فرا گرفته، عجیب وضعیتى است. 
مى‏گویند عده‏اى با لباس نیروهاى امنیتى عراق، وارد صحن حرم عسگریین علیهماالسلام شده‏اند و پس از بستن دست و پاى خدام و نگهبانان حرم که اتفاقا آن شب برخلاف رویه معمول، تعدادشان خیلى کم بوده، بمب های قوى را در سرداب و داخل رواق مطهر و زیرگنبد در کنار ضریح مطهر قرار داده‏اند و به سرعت آنجا را ترک کرده‏اند و بعد ...

قسمت‏هاى زیادى از گنبد طلاپوش سامرا از بین رفت، یکى از گلدسته‏ها فرو ریخت، سرداب ویران شد و قلب‏هاى بسیارى شکست. آن شب سامرا عزادار شد. نجف و کاظمین و کربلا و بقیع عزادار شدند، شیعه عزادار شد. آن شب بشریت براى همیشه تاریخ عزادار شد.
بررسى چرایى و علل وقوع این حادثه دردآلود و تلخ، جدای از واقعیت حزن‏انگیز آن، امرى لازم و ضرورى به نظر مى‏رسد.
این اهانت به حرم ائمه معصومین تقریبا در طول تاریخ بی‌همتاست و جز اهانت و‌ها‌بیان سلفى و حکام بنى‌العباس به مرقد حضرت امام حسین علیه السلام در کربلا، نظیرى براى آن نمى‏توان یافت.

- تاریخچۀ بقعه و آستان امامین عسکریین علیهماالسلام

بقعه و آستان عسکریین، امام هادی و امام حسن عسکری سلام الله علیهما، شهر تاریخی سامراء را در تاریخ به عنوان شهر مذهبی ثبت کرده است.
 تلاش و همت قابل تقدیر و تحسین بزرگان و حکم رانان دوره های اسلامی و بزرگ مردان دینی برای احیا و توسعه حرم مطهر، آن شهر را زنده نگه داشته است.

 بنای اولیۀ حرم 

امام هادی علیه السلام علی بن محمد بن علی بن موسی الرضا درنیمه ذیحجه 212 در قریه ابواء نزدیک مدینه به دنیا آمد و در عصر متوکل ملعون ، براساس اجبار او، در 243 ق از مدینه رهسپار سامراء شد، زیرا شنیده بود که در مدینه پیروان و طرف دارانی یافته و او را امام می دانند.[ابن خلکان، وفیات الاعیان و انباء ابناء الزمان، 2/435]  
آن حضرت در مسیر راه خود ابتدا وارد بغداد شد و مورد استقبال فراوان قرار گرفت و آن گاه به سامراء رفت. ایشان در طول دوران امامت تحت نظر متوکل و سپس مستعین و معتز قرار داشت. 
 سرانجام، سال254 در سامرا توسط معتز عباسی ملعون و به زهر کین مسموم و شهید شدند.

تشییع جنازه ایشان با شکوه فراوان و گریه و شیون دوست دارانش برگزار شد و ایشان  بدست مبارک فرزندشان در همین مکان فعلی به خاک سپرده شدند.
... و چندی بعد فرزندش، حسن بن علی ملقب به عسکری(ف 260 ق) توسط معتمد عباسی ملعون شهید و امام زمان مهدی موعود عجل الله فرجه ایشان را در کنار قبر امام هادی علیه السلام
 به خاک سپردند.
...و اما هفت سال پیش  این جنایت و فاجعه بزرگ  و مظلومیت اهلبیت توسط ایادی سقیفه در تاریخ رقم خورد.
                                                    
                                                                                                                                                                                        ((  آجرک الله یا صاحب الزمان ))
در پایان لازم به تذکر است که بدانیم
                                       
       (فاجعه ویران نمودن حرم عسکریین علیهماالسلام جنایتی است که هرگز جبران نخواهد شد)
/ 1 نظر / 7 بازدید
س

خدا وهابيت و دشمنان اهلبيت را لعنت كند کار هموناست که با عقاید خرافیشون جسارت به قبور ایمه بقیع(89سال پیش) و امامان سامرا کردند و دست به این جنایات نابخشودنی زدند.